Liceul Particular nr.1 Suceava

CALENDARUL

EXAMENULUI DE ATESTAT PROFESIONAL 2009

pentru clasele a XII-a ZI

1. Inscrierea elevilor la Atestat - in perioada 6 oct - 30 nov 2008 (pe baza de cerere)
2. Repartizarea temei de proiect - in perioada 1 dec – 15 dec 2008
3. Elaborarea proiectului - in perioada 10 feb. 2009– 28 apr 2009

4. Predarea proiectului – in perioada 10 mai-20 mai 2009
5. Sustinerea examenului - in perioada iunie 2009, care consta din:
sustinerea proiectului (oral)

.

STRUCTURA PROIECTULUI

(3) Redactarea partii scrise a proiectului implica tehnoredactarea continutului sub forma a 15-25 de pagini (la care se adauga eventualele Anexe), care sa respecte urmatoarea structura:

(a) Pagina de titlu cu: datele de identificare ale unitatii de învatamânt, candidatului, îndrumatorului de proiect; anul de absolvire, calificarea, conform Nomenclatorului în vigoare;

(b) Cuprinsul;